Nowocześnie zarządzana firma potrzebuje kompetentnych specjalistów działających w różnych obszarach: prawnym, public relations, human resources, czy finansowym. Nie zawsze jednak istnieje konieczność, czy nawet potrzeba zatrudniania wysoko wykwalifikowanej kadry na pełen etat, czy w ramach umowy o pracę. Dotyczy to szczególnie firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zewnętrzny CFO sprawia, że możesz skupić się w firmie na tym, w czym czujesz się najlepiej i co w Twojej ocenie przynosi wartość firmie. Zamiast uczyć się finansów, otrzymujesz pełną i zrozumiałą informację na temat kondycji Twojej firmy oraz gotowe do wdrożenia rekomendacje.

Zewnętrzny Dyrektor Finansowy to usługa skierowana do wszystkich firm, które oczekują profesjonalnego wsparcia w obszarze finansów oraz controllingu na poziomie operacyjnym, jak i strategicznym, i które nie wymagają jeszcze CFO na cały etat.

Przykładowy zakres usług realizowany przez Zewnętrznego Dyrektora Finansowego:

Przygotowanie budżetów i planów finansowych oraz sprzedażowych. Określanie i monitorowanie celów handlowych oraz KPI dla poszczególnych obszarów firmy.

Pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania, adekwatnych do skali działalności oraz planowanych celów, krótko i długoterminowych.

Analiza i kontrola kosztów stałych i zmiennych, co pozwala na ich sprawne kontrolowanie i obniżenie.

Nadzorowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa, dzięki czemu można bezpiecznie planować z wyprzedzeniem swoje działania operacyjne.

Sporządzanie okresowych analiz finansowych, raportów oraz prognoz finansowych, analiza opłacalności projektów inwestycyjnych.

Określanie i monitorowanie celów handlowych oraz KPI dla poszczególnych obszarów firmy.

Planowanie i prowadzenie działań mających na celu poprawę rentowności i zwiększenie wartości firmy.

Analiza i monitorowanie ryzyka portfela Klientów – zarządzanie portfelem limitów kupieckich w firmie.

 

Zakres zadań, jak i czas pracy jest indywidualnie ustalany oraz modyfikowany w trakcie trwającej współpracy w zależności od potrzeb firmy. Każda usługa przygotowywana jest i szyta na miarę pod Klienta, często w ramach uprzednio zaplanowanego budżetu, aby spełnić jego oczekiwania.

Zewnętrzny dyrektor finansowy. Co to za usługa?

Zewnętrzny dyrektor finansowy jest to usługa, która zakłada czasowy lub stały outsourcing zarządzania wybranymi zagadnieniami, które związane są z finansami i księgowością. Warto dowiedzieć się o niej więcej, gdyż dla wielu firm może okazać się ona dużą pomocą. 

Outsourcing finansowy . Komu jest dedykowany?

Outsourcing finansowy y jest usługą, z której chętnie korzystają małe i średniej wielkości firmy. Niektóre zarządy wręcz potrzebują wsparcia specjalisty w zakresie planowania i budżetowania, czy też kontroli kosztów. Pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania i analiza kosztów zmiennych w spółkach to tylko jedne z działań, jakie wykonywane są w ramach usługi outsourcing w obszarze finansów i księgowości.  

Pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania. Jakie jeszcze czynności wykonywane są w ramach usługi zewnętrznego dyrektora finansowego?

Pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania w firmie Centrum Doradztwa Finansowego zajmują się specjaliści w dziedzinie księgowości. W ramach usługi zewnętrznego dyrektora finansowego wykonywane są też takie czynności jak analiza kosztów stałych w przedsiębiorstwach, sporządzanie okresowych analiz handlowych, czy też kolejny przykład: analiza i monitorowania ryzyka portfela Klienta.

Outsourcing w obszarze finansów i księgowości. Poznaj zalety tego rozwiązania!

Skorzystanie z outsourcingu w obszarze finansów i księgowości wiąże się z wieloma korzyściami dla Twojej firmy. Do najważniejszych korzyści należy kontrola kosztów i zwiększenie płynności finansowej. Twój biznes dzięki outsourcingowi finansowemu zostanie wzniesiony na wyższy poziom! CFO to bardzo ważna funkcja w firmie. Oznacza ona rozwój prowadzonej działalności, a jednocześnie zwiększenie jej bezpieczeństwa. Outsourcing w obszarze księgowości i finansów to także wpływ na wzrost wartości firmy.

W jakich firmach szczególnie przyda się analiza kosztów stałych w przedsiębiorstwach?

Analizą kosztów zmiennych w spółkach, czy również analizą kosztów stałych w przedsiębiorstwach zajmują się specjaliści z Centrum Doradztwa Finansowego w ramach usługi zewnętrznego dyrektora finansowego. Warto skorzystać z tej usługi w przypadku, gdy prowadzisz firmę, która już dłuższy czas istnieje na rynku i zatrudnia pracowników. Zdecydowanie się na outsourcing finansowy , może zapewnić Ci znaczną przewagę konkurencyjną. 

Analiza kosztów stałych w przedsiębiorstwach i inne czynności realizowane w ramach zewnętrznego dyrektora finansowego. Kto najczęściej decyduje się powierzyć te zadania specjalistom?

Z usług CFO korzystają firmy z przeróżnych branż! Bardzo chętnie na tą usługę decydują się przedsiębiorstwa, które tworzą pewne analizy finansowe, jednak czują, że nie są one zbytnio profesjonalne. Outsourcing finansowy kierowany jest także do firm, osiągających niższe zyski, niż to było zakładane. Ta usługa polecana jest przedsiębiorcom, którym zwyczajnie brakuje czasu na sporządzanie analiz i prognoz finansowych.

Kluczowe korzyści, które wynikają ze skorzystania z outsourcingu w obszarze finansów i księgowości

Czy zauważyłeś, że w Twojej firmie zaczęły pojawiać się wysokie koszty? A może pojawił się brak satysfakcjonujących zysków? Jeśli na jedno pytanie odpowiedziałeś: tak, to warto, abyś skonsultował się ze specjalistą z Centrum Doradztwa Finansowego z Torunia! Dlaczego? Oferujemy bowiem outsourcing finansowy . Warto skorzystać! Kluczowe korzyści to przede wszystkim wysokie kompetencje specjalisty, który ma szeroką wiedzę i duże doświadczenie. Pozyskujemy finansowanie z różnych źródeł. Od nas otrzymujesz przykładowo: kontrolę wydatków i przypływów pieniężnych, wiarygodny i profesjonalny budżet oraz jego monitoring, czy optymalizację kosztów. 

Zadania CFO

CFO to specjalista! Jego działanie polega na wykorzystywaniu danych finansowych w globalnej perspektywie. Głównym zadaniem tego eksperta jest kierowanie polityką firmy w ten sposób, aby możliwa była dogodna optymalizacja kosztów działalności! Przygotowuje on budżety i plany finansowe oraz sprzedażowe, czy określa i monitoruje cele handlowe oraz KPI dla poszczególnych obszarów firmy.

W jakich sytuacjach zewnętrzny dyrektor finansowy okaże się dużą pomocą?

Warto pomyśleć nad zewnętrznym dyrektorem finansowym w sytuacji, w której to rentowność firmy nie jest stała, pojawiają się problemy z przepływami pieniężnymi, planowaniem płynności lub te związane z budżetowaniem. Istnieją różne sposoby zabezpieczania płatności i planowania wydatków. Jednak w przypadku, gdy nie sprawdzają się, najlepszym wyjściem będzie skorzystać z outsourcingu w obszarze finansów i księgowości. Centrum Doradztwa Finansowego w Toruniu tworzą sami doświadczeni fachowcy! Do swojego zawodu podchodzą odpowiedzialnie. Zawsze rzetelnie oceniają sytuację, jaka zaistnieje w Twojej firmie. Usługa dopasowywana jest do potrzeb Klienta.

Zostaw wiadomość

NAPISZ DO NAS