Centrum Doradztwa Finansowego pozyskuje wsparcie dla przedsiębiorców głównie w ramach:

🔵 Funduszy europejskich dla nowoczesnej gospodarki
🔵 Funduszy europejskich na rozwój cyfrowy
🔵 Funduszy europejskich na infrastrukturę, klimat i środowisko
🔵 Funduszy regionalnych

Pozyskujemy bezzwrotne dotacje na innowacje w obszarach:

W ramach współpracy oferujemy:

image

KONSULTACJE POTRZEB ROZWOJOWYCH

KONSULTACJE POTRZEB ROZWOJOWYCH

Wyszukanie odpowiedniego programu i konkursu w zależności od pomysłu klienta.

image

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI APLIKACYJNEJ

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI APLIKACYJNEJ

Dokumenty takie jak: wniosek o dofinansowanie, biznesplan, załączniki, badania rynkowe.

image

WSPARCIE W PODPISANIU UMOWY O DOFINANSOWANIE

WSPARCIE W PODPISANIU UMOWY O DOFINANSOWANIE

Przygotowanie niezbędnych dokumentów do umowy.

image

POMOC W REAZLIZACJI PRZEDSIEWZIĘCIA

POMOC W REAZLIZACJI PRZEDSIEWZIĘCIA

Przygotowanie zamówień publicznych, promocji projektu, kontakt z IZ.

image

ROZLICZENIE Z DOTACJI Z INSTYTUCJĄ FINANSUJĄCĄ

ROZLICZENIE Z DOTACJI Z INSTYTUCJĄ FINANSUJĄCĄ

Usługa asysty w trakcie kontroli uprawnionych instytucji.

W zależności od potrzeb klienta wyszukujemy najbardziej odpowiednią ofertę dotacyjną zgodną z celami rozwojowymi firmy, czy instytucji. Prowadzimy cały proces od pomysłu po formalne zamknięcie projektu i jego rozliczenie. Poświęcamy dużo czasu na sporządzenie całej dokumentacji, najpierw konkursowej, a następnie rozliczeniowej - projekty są przez nas przygotowywane w sposób profesjonalny i rzetelny. Unikamy schematów - do każdego klienta, każdej branży podchodzimy indywidualnie i z uwagą słuchamy jego potrzeb. Działamy nie tylko profesjonalnie, ale i skutecznie.

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat dofinansowania na innowacje 

Na początku warto określić, czym są dotacje na innowacje. Są one związane z dofinansowaniem działalności gospodarczej. Dzięki dotacjom na innowacje można naprawdę dużo zdziałać np. zwiększyć moce produkcyjne, czy polepszyć jakość wyrobów. W ramach współpracy, centrum doradztwa finansowego oferuje: konsultacje potrzeb rozwojowych, opracowanie dokumentacji aplikacyjnej, wsparcie w podpisaniu umowy o dofinansowanie, pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz rozliczenie z dotacji z instytucją finansującą. Z tego artykułu dowiesz się:

  • 🔵 do kogo skierowane są dotacje na innowacje,
  • 🔵 czym jest produkt innowacyjny,
  • 🔵 na co pozyskiwane są dotacje,
  • 🔵 czym jest przemysł 4.0.

Czym dokładniej jest dofinansowanie na innowacje?

Wsparcie, które związane jest z terminem: dotacje na innowacje, może dotyczyć: innowacji marketingowych, organizacyjnych, procesowych i produktowych. Jest ono udzielane tylko w przypadku, jeśli zostaną spełnione określone warunki dla danego projektu lub programu. Warto sobie uświadomić, że innowacja, nie musi koniecznie wiązać się z czymś przełomowym. Jednak może to być zastosowanie ulepszonej technologii.

Do kogo skierowane są dotacje na innowacje?

Dofinansowania dla firm skierowane są dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać się w innowacyjnym kierunku. Ich zamiarem jest udoskonalenie swojej działalności. Dotacje na innowacje 2022 kierowane są głównie do mikro-, małych, średnich  przedsiębiorstw. Tylko niektóre są skierowane także do dużych przedsiębiorstw. Najistotniejsze jest to, aby beneficjenci spełniali wymogi, które zostały określone przez instytucję finansującą. Przedsiębiorca ma możliwość uzyskać wsparcie głównie w ramach funduszy europejskich dla nowoczesnej gospodarki oraz na rozwój cyfrowy. Mogą to być dotacje: na badania i rozwój, na cyfryzację i przemysł 4.0, na rozwój eksportu oraz inwestycyjne.

Jaki produkt można określić mianem innowacyjnego?

Jak już dobrze wiesz, innowacja związana jest z wprowadzeniem nowych wyrobów do produkcji, bądź nowych usług.Może to być też udoskonalenie już istniejących. Innowacyjność oznacza zmianę. Będzie to też np. otwarcie nowego rynku, czy zastosowanie nowej technologii  produkcji. Jaki musi być przedmiot aby został uznany za innowacyjny? Taki produkt cechuje się tym, że:

  • nie jest dostępny na rynku docelowym, bądź innowacja jest stosowana na danym rynku krócej niż 3 lata
  • jest zupełnie inny od produktów, usług i technologii, które występują na rynku. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że wprowadzane zmiany, są konkurencyjne wobec tego, co jest dostępne na rynku.

Ubiegasz się o dotację na innowację? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Wsparcie finansowe przeznaczone jest na nowe projekty! Wniosek musi zostać złożony w terminie określonym przez instytucję finansującą. Istotne jest też to, aby  dokument aplikacyjny wpisywał się w dany konkurs. W przeciwnym wypadku, Twoje działanie zakończy się niepowodzeniem. Podczas oceny danego projektu, bierze się pod uwagę opłacalność całego przedsięwzięcia. Dotacja na innowacje to maksymalna wartość wsparcia. Pamiętaj, że program powinien być dopasowany do planowanego projektu.

Dlaczego warto zasięgnąć po wsparcie w kwestii dotacji na innowacje? 

Dofinansowanie na innowacje wiąże się z dopełnianiem często bardzo skomplikowanych obowiązków. Należy także spełnić określone  warunki. Niektórym mogą sprawiać pewne trudności. Tak samo również wdrożenie ich w życie nie jest proste. Centrum Doradztwa Finansowego może zająć się wyszukaniem odpowiedniego programu i konkursu. Wszystko zależy od pomysłu Klienta! Dofinansowanie na innowacje to także skomplikowane  formalności. W tej sprawie również służą pomocą specjaliści. Istotne jest też opracowanie dokumentacji aplikacyjnej. Nie tylko mowa tu o wniosku o dofinansowanie, ale także o biznesplanie, załącznikach i badaniach rynkowych.

Na co pozyskiwane są dotacje? 

Dotacje mogą być pozyskiwane np. na projekty, które wiążą się z badaniami przemysłowymi lub eksperymentalnymi. Takie finansowanie skierowane jest przede wszystkim do firm, które we własnym zakresie prowadzą prace badawczo-rozwojowe. Chętnie sięgają po nie start-upy. Jest także możliwość uzyskania dotacji na inwestycję np. w budynki, sprzęt, technologię oraz aparaturę.

Czym jest przemysł 4.0? 

Przemysł 4.0 możesz również spotkać pod nazwą czwarta rewolucja przemysłowa. To pojęcie związane jest z pewnymi wyzwaniami, z którymi muszą zmierzyć się przedsiębiorstwa. Do nich zalicza się np. zwiększenie globalnej konkurencyjności, czy szkolenia i zarządzanie kapitałem ludzkim. Jest to koncepcja, która omawia złożony proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw. Wdrożenie nowych rozwiązań jest możliwe dzięki, np. zastosowaniu nowych technologii cyfrowych. Dotacje pozyskiwane są w obszarach takich jak np. robotyzacja procesów produkcyjnych.

W jakich obszarach mogą być pozyskiwane dotacje na rozwój eksportu?

Dotacje na rozwój eksportu mogą być pozyskiwane w takich obszarach jak np. opracowywanie strategii wejścia na nowe rynki zagraniczne, czy też udział w wizytach studyjnych bądź udział w międzynarodowych targach w charakterze wystawcy W celu dowiedzenia się więcej na ten temat skontaktuj się z Centrum Doradztwa Finansowego! Eksperci wszystko Ci wyjaśnią. Możesz uzyskać kompleksowe wsparcie.
 

image

Anna Sass

anna.sass@cdf-torun.pl
Tel: 724 793 734
Umów się na bezpłatną konsultację

Kontakt z nami

Wolisz inne formy kontaktu?

Social media:

Bezpłatna konsultacja

icon WYPEŁNIJ KWESTIONARIUSZ.
Akceptuję zasady polityki prywatności.