image

Przemysł 4.0 to koncepcja opisująca złożony proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw, który obejmuje integrację łańcucha wartości, wprowadzanie nowych modeli biznesowych oraz cyfryzację produktów i usług. Wdrażanie tych rozwiązań możliwe jest dzięki wykorzystaniu nowych technologii cyfrowych, zasobów danych oraz zapewnieniu komunikacji w sieci współpracy maszyn, urządzeń i ludzi.

Pozyskujemy dotacje na cyfryzację i Przemysł 4.0 w następujących obszarach:

🔵 Opracowanie planu transformacji cyfrowej przedsiębiorstw w kierunku Przemysłu 4.0 i gospodarki opartej na danych, a w szczególności automatyzacja i cyfryzacja przedsiębiorstw, zwiększenie wykorzystania systemów procesowych, wsparcie przestawienia firm na cyfrowy łańcuch dostaw i wprowadzenie TIK do codziennej działalności
🔵 Robotyzacja procesów produkcyjnych.
🔵 Wdrażanie konkretnych rozwiązań przemysłu 4.0.
🔵 Rozwój kompetencji właścicieli i kadry zarządzającej w obszarze cyfryzacji.

Przykładowe koszty:

  • Nabycie nowych środków trwałych i WNiP (licencji i oprogramowania) niezbędnych do wdrożenia systemu
  • Zakup środków trwałych i WNiP związanych z technologiami takimi jak: big data, roboty przemysłowe, przemysłowy Internet Rzeczy, cyberbezpieczeństwo, chmura obliczeniowa, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja, block chain, druk 3D
  • Usługi doradcze, koszty szkoleń

Co powinieneś wiedzieć o dotacjach na cyfryzację i przemysł 4.0?

Na początek, warto określić, czym w ogóle jest cyfryzacja i przemysł 4.0. Z tym pierwszym pojęciem dobrze zaznajomieni są przedsiębiorcy, którzy wpisują nowe technologie w swój model biznesowy. Dzięki Industry 4.0 możliwe jest zwiększenie efektywności rynkowej. Można zauważyć, że firmy tworzą różne rozwiązania, które sprawiają, że komunikacja z Klientem, staje się łatwiejsza. Cyfryzacja może pomóc w usprawnieniu i zarządzaniu wewnętrznymi procesami.

Jakie są zalety cyfryzacji?

Niewątpliwie jedną z korzyści cyfryzacji jest usprawnienie wszelkich procesów biurokratycznych. Dzięki niej komunikacja wewnątrz przedsiębiorstwa jest zdecydowanie lepsza. Daje ona gwarancję bezpieczeństwa przechowywania danych. Powoduje ona zwiększenie ilości rozwiązań online, które usprawniają pracę. Tym samym więc wydajność pracowników wzrasta.

Czym jest przemysł 4.0?

Przemysł 4.0 określa się jako koncepcję, która omawia złożony proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw. Obejmuje ona m.in. wprowadzenie nowych modeli biznesowych.

W jakich obszarach Centrum Doradztwa Finansowego pozyskuje dotację na cyfryzację i przemysł 4.0? 

Do jednych z takich obszarów można zaliczyć np. robotyzację procesów produkcyjnych, wdrażanie konkretnych rozwiązań przemysłu 4.0, rozwój kompetencji właścicieli i kadry zarządzającej w obszarze cyfryzacji. W szczególności mamy tu do czynienia z automatyzacją i cyfryzacją przedsiębiorstw.

Wszystko na temat przemysłu 4.0!

Z terminem: przemysł 4.0, związane jest zagadnienie: czwarta rewolucja przemysłowa. Ogromną korzyścią jest umożliwienie właścicielom firm, zachowanie lepszej kontroli. Ponadto również całkowite zrozumienie każdego aspektu ich działalności. To sprawia, że mogą oni np. zastosować natychmiastowe dane w celu zwiększenia produktywności. Zastanawiasz się, jak pozyskać dotacje na inwestycje? Sięgnij po pomoc specjalisty z Centrum Doradztwa Finansowego.

Dlaczego opłaca się wdrożyć model przemysłu 4.0 w firmie? 

Wdrożenie modelu Przemysłu 4.0 do firmy wiąże się z wieloma korzyściami. Takie przedsiębiorstwo automatycznie staje się bardziej atrakcyjne dla młodszych pracowników. To działanie zapewnia również nową jakość usług, które świadczone są Klientom. Taka inwestycja usprawnia wszelkie procesy. Do tego także zwiększa wydajność i wzmacnia współpracę między działami.

Co wspierają dotacje na cyfryzację?

Dotacje na cyfryzację są znakomitym wsparciem, jeśli chodzi o wprowadzanie rozwiązań informatycznych i modeli biznesowych, które bazują na rozwiązaniach cyfryzacyjnych i gospodarce elektronicznej. Dofinansowanie na cyfryzację przedsiębiorstwa pozwala na zakup oprogramowania i usług programistycznych. Ponadto także dzięki niemu pojawia się możliwość, wdrożenia aplikacji informatycznych oraz systemów CRM i ERP. Za dotacje na cyfryzację firmy możesz kupić sprzęt, który będzie pomocny we wdrożeniu rozwiązań cyfryzacyjnych w przedsiębiorstwie.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o dotacjach na cyfryzację firmy?

Cyfryzacja przedsiębiorstw to wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Odpowiedzialne są one za usprawnienie funkcjonujących modeli biznesowych. Masz też tu do czynienia z rozwiązaniami w oparciu o rozwiązania cyfryzacyjne w różnych obszarach. Wyróżnia się: C2C Consumer to Consumer, B2E Business to Employee, B2C Business to Consumer, B2B Business to Business.

Czym charakteryzują się obszary, związane z rozwiązaniami cyfryzacjnymi? 

C2C Consumer to Consumer to model, która opiera się na interakcji biznesowej pomiędzy konsumentami, przy zastosowaniu technologii cyfrowych. Przykładem są portale sprzedażowe. B2E Business to Employee to np. wsparcie wdrażania systemów zarządzania przedsiębiorstwem. B2C Business to Consumer to sprzedaż online produktów i usług, świadczenie e-usług. B2B Business to Business to model, który polega na współpracy przedsiębiorstw, które opierają się na zastosowaniu technologii cyfrowych, których wykorzystanie prowadzi do automatyzacji procesów biznesowych. Szukasz informacji na temat: cyfryzacja przedsiębiorstw dofinansowanie? Zapoznaj się z ofertą Centrum Doradztwa Finansowego! Warto także zainteresować się zagadnieniem: dofinansowanie na robotyzację.

Zalety dotacji na cyfryzację

Dotacje na cyfryzację są bardzo pomocne dla przedsiębiorców. Dzięki nim mają oni szansę usprawnić procesy biznesowe, które dzieją się w ich organizacji. Mają możliwość sprawnie zmienić model funkcjonowania firmy. Warto też wiedzieć, że dotacje na cyfryzację w perspektywie finansowej 2014-2020, realizowane były w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i Regionalnych Programach Operacyjnych. Co zaś będzie wspierać nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich 2021-2027? Wdrażanie rozwiązań cyfryzacyjnych w przedsiębiorstwach, rozwój kompetencji właścicieli firm i kadry kierowniczej w zakresie przeprowadzania zmian w obszarze cyfryzacji Należy zdać sobie sprawę, że w obecnych czasach zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnej w prowadzonej działalności to standard. Planujesz rozwijać swoją firmę? Koniecznie więc powinieneś zainteresować się takimi tematami jak: cyfryzacja przedsiębiorstw dofinansowanie i dotacje przemysł 4.0.

Dotacje na cyfryzację i przemysł 4.0 - podsumowanie 

Warto wiedzieć, że przykładowe koszty, jakie wiążą się z cyfryzacją i przemysłem 4.0 to: usługi doradcze, koszty szkoleń, nabycie nowych środków trwałych i WNiP, które niezbędne są do wdrożenia systemu oraz zakup środków trwałych i WNiP, które związane są z technologiami takimi jak np. roboty przemysłowe, big data, przemysłowy Internet Rzeczy, chmura obliczeniowa, cyberbezpieczeństwo, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja, druk 3D i blockchain. 

Centrum Doradztwa Finansowego pomoże Ci pozyskać dotację w takich obszarach jak np. opracowanie planu transformacji cyfrowej przedsiębiorstw w kierunku Przemysłu 4.0 i gospodarki, która oparta jest na danych. Warto zapoznać się z pełną ofertą! Musisz sobie uświadomić, że rozwiązania, będące częścią cyfrowych założeń Industry 4.0, nie tylko są coraz częściej wdrażane w praktyce, ale ich zastosowanie wiążę się z wieloma korzyściami.

Kontakt z nami

Wolisz inne formy kontaktu?

Social media:

Bezpłatna konsultacja

icon WYPEŁNIJ KWESTIONARIUSZ.
Akceptuję zasady polityki prywatności.