Projekty B+R przedsiębiorstw; Infrastruktura B+R przedsiębiorstw (jako fakultatywny komponent projektu B+R)
KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSEK:
Mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz konsorcja naukowo-przemysłowe planujące realizację projektu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Wsparcie dużych przedsiębiorstw będzie możliwe wyłącznie w przypadku podjęcia współpracy z MŚP.
NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ ŚRODKI:
- Projekty obejmujące prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania innowacji produktowych, procesowych. Dofinansowanie obejmie w szczególności koszty wynagrodzeń kadry merytorycznej, podwykonawstwa, materiałów do badań, elementów do budowy prototypu, usług zleconych, amortyzacji aparatury badawczej.
- Fakultatywnie: koszty zakupu aparatury badawczej i sprzętu laboratoryjnego. Infrastruktura powinna być związana bezpośrednio z pracami badawczymi realizowanymi w ramach projektu. Uzupełniająco także: koszty prac przedwdrożeniowych (rzecznik patentowy, testy, certyfikacja); cyfryzacja (oprogramowanie); podnoszenie kwalifikacji kadry badawczej.
FORMA UDZIELANEGO WSPARCIA: Dotacja bezzwrotna.
INTENSYWNOŚĆ WSPARCIA:
Maksymalnie 80% kosztów kwalifikowanych badań poprzemysłowych;
Maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych prac rozwojowych;
Maksymalnie 45% koszów netto inwestycji dla infrastruktury badawczej;
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych to 10 mln PLN.
NABÓR:
Data rozpoczęcia: 15 lutego 2024 r.
Data zakończenia: 26 marca 2024 r.
Data ogłoszenia naboru: 19 stycznia 2024 r.
DODATKOWE INFORMACJE:
- Realizacja projektu na terenie województwa dolnośląskiego.
- Projekt musi wpisywać się co najmniej w jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa dolnośląskiego (Chemia i medycyna; Auto-Moto-Aero-Space; Surowce naturalne i wtórne; Maszyny i urządzenia; Zielony ład; Przemysł 4.0; Życie wspomagane technologią).
- Opracowanie innowacji co najmniej na poziomie regionalnym.
- Efektem projektu powinien być etap zaawansowania innowacyjnego rozwiązania (produktu, usługi, procesu) pozwalający na jego urynkowienie.
- Preferencje to opracowanie innowacji na poziomie kraju/świata współpraca z organizacją prowadzącą badania i upowszechniająca wiedzę, ekoinnowacje oraz rozwój kompetencji (szkolenia) pracowników lub kadry zarządzającej w zakresie obszarów powiązanych z projektem.